"באים לעולם – סדרת סיורי אדריכלות מהבית" – אדריכלית אורלי פלדמן

23.03.2021
09:15 - 11:30
02| המלצות לאירועים

"באים לעולם – סדרת סיורי אדריכלות מהבית" – אדריכלית אורלי פלדמן

בסדרת ההרצאות "נטוס" בכל שבוע ליעד אחר ונסייר בו יחד.

ניחשף לאדריכלות פורצת דרך ולעיצובים מרגשים, נגלה אמנות יוצאת דופן, נטעם מעט אופנה וקולנוע, נשמע טיפים על מקומות שווים במיוחד ששווה לבקר בהם, בעיקר נראה הרבה דברים יפים.

היעדים בהם נבקר הם:

3/2/2021 – ברלין – מן העבר אל העתיד" איך הופכים בונקר ממלחמת העולם השנייה למוזיאון לאמנות?  למה שווה להיות סטודנטים בברלין?  (רמז – בגלל המעונות המעוצבים) כיצד יוצרים אדריכלות חדשה?  ולמה המבנה הכי מרגש בעיר הוא בכלל חלל ריק?  צעירים ישראלים רבים מדברים על ברלין ומהגרים אליה מזה מספר שנים, והמגמה רק מתחזקת בחודשים האחרונים. מסתבר שיש מה ללמוד ממנה – בואו להיחשף לפרויקטים מעוררי מחשבה על שינוי יעוד מבנים ושימוש מחדש, לחללי תצוגה ואמנות לא קונבנציונליים, ולמיזם אדריכלי מרשים בו האדריכלים החשובים בעולם ניסו לבנות שכונה שוויונית ודמוקרטית בלב פארק העי "וחלל מרחב.

9/3/2021 – יפן – איך נראית רוח?   מה הצליח מוזיאון יפני נידח אחד לעשות כנגד כל הסיכויים?  לאיזה פרויקט אדריכלי מרגש היה שווה לחכות עשרים שנה?  ואיך נושמים בחנות הכי מעוצבת בטוקיו?  יחד נכיר מונחים בסיסיים בתרבות, פילוסופיה ואסתטיקה יפנית, ונראה כיצד אלו משפיעים על כל סוגי היצירה היפנית, ובעיקר על עיצוב ועל אדריכלות. נתבונן על המון אדריכלות ואמנות מרגשות, כולל הסברים וסיפורים אישיים מאחורי הקלעים ,ונפגוש תפיסת חלל גמישה וארעית, היכולה ללמד אותנו הרבה על חללי מגורים המתאימים את עצמם לצרכים המשתנים של תקופתנו.

16/3/2021 – ניו יורק חלק ראשון – יוצאים אל הטבע" איפה מתחבא המוזיאון הכי שווה מחוץ לניו יורק?  איזה נזק עשה אנדי וורהול לרהיט הכי מפורסם בעולם?  איך זה מרגיש לגור בתוך פסל?  ומה זה לעזאזל פארק אנכי?  תשכחו ממלונות בוטיק וממוזיאונים מוכרים, מרחובות סואנים וממגדלי מגורים חדישים. מגיפת הקורונה גרמה לרבים לחשוב מחדש על העיר הצפופה ולחפש צורות מגורים אחרות בכפר. אנחנו נצטרף אל מחפשי המרחבים והרוגע ונקפוץ לגלות פנינים אדריכליות ואמנותיות, נחבאות אל הכלים בין היערות ולאורך הנהר, במרחק נסיעה קצרה מהכרך הגדול והפועם.

23/3/2021 – ניו יורק חלק שני – חופשה חלומית" מי הוא האיש שהמציא מחדש את עיצוב המלונאות?  איזה אדריכל לא מוכר השפיע הכי הרבה על אדריכלים ולמה?  מה מיוחד בספריה הכי שווה בניו יורק?  ואיך נראים בתי החוף הכי מרגשים בעולם?  אז בכל זאת אי אפשר בלי מלונות מעוצבים וממגדלי מגורים חדישים. נבקר בשכונות חדשות שמתפתחות בניו יורק, וגם נקפוץ שוב אל מחוץ לעיר. הפעם נטייל באוניברסיטה היסטורית שנושאת בחובה הפתעות. נקנח בסיור בעיירת חוף סמוכה, שיש בה אוסף עצום של בתי החוף הכי יפים אך גם צנועים בעולם, ונלמד איך הם קשורים למהפכה חברתית וסוציולוגית חשובה.

6/4/2021 – קופנהגן – עיצוב על זמני" מה עומד מאחורי טרנד העיצוב הסקנדינבי?  איך נולדו הרהיטים הכי אייקוניים ועל זמניים המוכרים לנו כל כך היום?  ומה אדריכל דני ענק עושה על הגג?  כבר בשנות החמישים של המאה העשרים שאפו המעצבים והאדריכלים הסקנדינביים ובעיקר הדנים, לעצב כל רהיט ופריט בבית, תוך שהם לומדים מהמודרניסטים שאלוהים הוא בפרטים. ככה זה כשגרים במדינות קרות כל כך, שברוב ימות השנה שוהים בהן שעות רבות בתוך הבית. עכשיו כשגם אנחנו מבלים הרבה יותר זמן בבית, בואו נלמד מהסקנדינביים איך מעצבים את סביבת המגורים בצורה הפרקטית ביותר מבלי לוותר כמובן על אסתטיקה.

על המרצה: אדריכלית אורלי פלדמן,

בעלת משרד אדריכלות ועיצוב, מרצה ומדריכת סיורי אדריכלות בחו"ל.