מהי זוגיות ?ומהי זוגיות טובה לאורך השנים? – מיכל שוחט

12.07.2021
11:30 - 14:00
01| מו"ר חיפה

בחלק זה של הרצאות ימי שני תתקיימנה 6 הרצאות בנושא מהי זוגיות ?ומהי זוגיות טובה לאורך השנים?

נקיים שישה מפגשים, שבמהלכם ננסה לענות על שאלות אלו. בסדרת ההרצאות נבחן מושגים הקשורים לזוגיות כמו : אהבה, משיכה, אמון, מחוייבות, חברות ותקשורת. נתבונן במצבים הקשורים ליחסים זוגיים כמו צרכים ומשאלות, קונפליקטים ומאבקי כוח, משברי אמון, זוגיות לאורך מעגל חיי משפחה בדגש עלAging  -התקדמות בגיל.

קישור להרצאה בשעה 11:30:

https://zoom.us/j/97388988369?pwd=TkVHZmVBSzBJd2QxeDgyY0dwa2lkQT09

מפגש ראשון:

זוגיות בראי התרבות המערבית : מושג הזוגיות בחיי המשפחה  "נולד" אי שם בשנות השישים. עד אז הזוגיות נבלעה בתוך תפיסה כוללת שנקראה משפחתיות. כיצד איפוא הפיצול והייחודיות של "זוגיות" כמבנה של יחסים וכתודעה משפיע על האופן בו אנחנו מבינים וחושבים על זוגיות.

מפגש שני:

זוגיות לאורך חיי משפחה: משיכה ,אינטימיות ומחוייבות. משולש האהבה לפי סטרנברג וצלעותיו המשתנות לאורך השנים יחד. מודל הבית היציב של ג'ון גוטמן לתיחזוק זוגיות. כיצד מושפעת הזוגיות מאירועי חיים, התקדמות בגיל, והשתנות אישית של כל אחד מבני הזוג.

מפגשים שלישי ורביעי:

תיק תקשורת : כשבני זוג מגיעים  לטיפול ואומרים שאין ביניהם תקשורת הם טועים לחשוב. יש ביניהם תקשורת אלא שהיא לא משרתת אותם. מערכת זוגית בנוייה על דפוסי תקשורת החוזרים על עצמם. מה קורה כשמערכת זוגית נתקעת על דפוסי תקשורת לא בריאים? האם ניתן לשנות אותם? ובאיזה מחיר?

מפגש חמישי: The State Of Affairs

זוגיות, מיניות, נאמנות ובלעדיות בזוגיות: ספרה המרתק של אסתר פרל "סיפור מהצד".

על האתגרים של זוגיות מונוגמית ופרשנויות חדשות לזוגיות פוליאמורית.

מפגש  שישי: טיפול זוגי למתקדמים 

מה עושים בטיפול זוגי?  האם ניתן לשפר זוגיות אחרי בעיות לאורך שנים? במה שונה טיפול זוגי בגיל מבוגר מטיפולים זוגיים בגיל צעיר יותר?

מרצה: מיכל שוחט, מטפלת ומדריכה זוגית ומשפחתית מוסמכת, עובדת בקליניקה פרטית, מרצה ומלמדת במסלולים אקדמיים.