רוית חבשוש: קובה – חוויה של קסם לטיני

27.12.2021
11:30 - 13:00
01| מו"ר חיפה

קובה – חוויה של קסם לטיני

(הרצאה אחת)

למעבר להרצאה לחץ/י כאן

ההרצאה תכלול עדכון על המצב כעת במשבר הקורונה. הרצאה זו רלוונטית מתמיד משום שקובה למעשה חזרה למצבה העגום בתחילת שנות ה-90, ומתמודדת עם עתיד לא ברור לאחר פרישת האחים קסטרו מהשלטון.

חוויה של קסם לטיני… המחשבה על מקצבי הסלסה, היופי המולאטי, המכוניות העתיקות והסיגרים הקובניים מציתים את דמיונכם? בצדק! אתם מוזמנים להצטרף לחוויה קובנית מלהיבה ומרתקת שתסעיר לכם את כל החושים…

משטר קומוניסטי נוקשה מול אווירה לטינית תוססת, דלות פיזית מול חגיגה של מוזיקה ממכרת וחיי לילה סוערים, בניינים מרשימים ומתפוררים מהתקופה הקולוניאלית הספרדית, רחובות סואנים מול חופים טרופיים שטופי שמש ובעיקר – אנשים חייכנים וגאים, מלאי שמחת חיים. במהלך המסע שלי ברחבי האי הכרתי אנשים מרתקים, עברתי חוויות רבות וגם מצבים שלא תמיד היו פשוטים: הרגשתי איך זה להיות אישה שמטיילת לבדה בקובה, כולל הכרות עם המחזר הלטיני הנלהב. התמודדתי עם אינספור "הפתעות": מדוע ישנה הפרדה בין המטבע המיועד לתייר וזה המשמש את המקומיים? היכן הכי כדאי לישון וממה להימנע כדי לא להיעצר ע"י המשטרה? איך בדיוק מתנהלים חיי היומיום של המקומיים? כיצד משיגים אוכל עם תלושים מסובסדים ואיך זה שלכל קובני יש מכונית אספנות עתיקה….?  אני מזמינה אתכם לטעימה מסעירת חושית מהחיים האותנטיים בקובה, בתיבול נדיב של סיפורים אישיים משעשעים וצילומים מרהיבים המציירים ברגישות את החיים בקובה, דרך העיניים שלי.

המרצה: רוית חבשוש, צלמת גיאוגרפית מבית "מסע אחר" ואנתרופולוגית הרפתקנית שמטיילת לבד ברחבי העולם ומתעדת תרבויות.