הרצאות עמית אברון

15.06.2021
11:30 - 13:30
02| המלצות לאירועים

הרצאות עמית אברון

שבץ מוחי- אבחון ושיקוםמהם הסוגים השונים של שבץ מוחי ומהם גורמי הסיכון להם? כיצד מטפלים בזמן אמת בדימום מוחי וחסימת כלי דם במוח, וכיצד משקמים יכולות שאבדו בעקבות שבץ?

היסטוריה של חקר המוחחורים בגולגולות בנות 4000 שנה מעידים כי כבר בעת העתיקה, הבינו את הקשר בין ההתנהגות האנושית לבין המוח. נסקור את התפתחות התחום מניתוחי המוח הפרימיטיביים של ימי קדם, דרך התאוריות של היוונים וימי הביניים אודות הנפש, גילוי העקרונות החשמליים והכימיים של פעולת המוח במאה ה 18-19, וכלה בשיטות מודרניות כגון EEG , fMRI ו PET.

אלצהיימר ופרקינסון : מה ידוע על הגורמים למחלת האלצהיימר ומה ניתן לעשות כדי למנוע או לעכב את הופעתה? מהן טכנולוגיות ההדמיה המאפשרות אבחון? כיצד פרקינסון פוגע במערכת המוטורית וכיצד שתל תוך-מוחי מטפל בבעיה? כיצד עובד טיפול בפרקינסון באמצעות ריקוד?

המוח החשמלי: מהו הנוירון (תא העצב) כיצד הוא מייצר חשמל ומעביר מידע לסביבתו? מה קורה כאשר התקשורת החשמלית משתבשת: במקרה של טרשת נפוצה ואפילפסיה. האם יש דרך לשיפור תפקוד המוח באמצעות התערבות חשמלית? כיצד מטפלים באמצעות חשמל –בדיכאון והתמכרויות?

שיטות מחקר: מה ההבדל בין MRI ל fMRI? והאם ניתן לקרוא מחשבות בעזרתם? כיצד ניסויים בבעלי חיים מקדמים את ההבנה אודות המוח האנושי? ומהי טכניקת האופטו-גנטיקה להפעלה מבוקרת של איזורי מוח ספציפיים?

האונה המצחית: היא משתרעת על פני כחצי משטח קליפת המוח האנושי, ואחראית לתפקודים השכליים המורכבים ביותר כגון- קשב ולמידה, קבלת החלטות, ויסות רגשי, פתרון בעיות ותכנון העתיד. כיצד בודקים תפקוד אונה זו באמצעות מבחנים נוירו-פסיכולוגיים? ומהן ההשלכות של פגיעה בחלק זה? 

על המרצה: עמית אברון,

MA בנוירופסיכולוגיה ו- MSC במוזיקה ומוח.

קישור להרצאות:

https://zoom.us/j/95543979178?pwd=UFFYUFBPY0JaN2p6QVFBTEJSdUhhZz09